Laktacyjny pakiet dla mamy KPI – wersja wypasiona

Laktacyjny pakiet mamy KPI w wersji wypasionej, to właściwie jest wersja zaawansowana, tylko rozbudowana o ciekawe, bądź przydatne dla danej mamy gadżety.
Niekiedy wśród tych mam są i takie, dla których KPI jest po prostu stylem życia i poszukują nowinek w laktotechnologii. Kupują kolejny laktator, tylko po to, by osobiście przekonać się, jak on wygląda i pracuje. Albo okazuje się, że torba, którą mają w komplecie do wózka jest niewystarczająca do przechowywania laktatora i poszukują idealnej torby do tego celu.
Pakiet laktacyjny – dodatki mniej lub bardziej profesjonalne
Podgrzewacz
Prawdopodobnie większość mam KPI nie posiada podgrzewacza. Przechowują mleko w temperaturze pokojowej i takie piją dzieci. Inne trzymają butelki w pieluszkach, zawijają w kocyki, itp. Niektóre z mam przed podaniem dziecku podgrzewają mleko w ciepłej kąpieli wodnej. Jeśli zdecydujesz się na zakup podgrzewacza, wybierz taki z dobrym termostatem.
Suszarka do butelek
Jeśli w zestawie laktacyjnym znajduje się więcej butelek i akcesoriów do laktatora, to przydatnym gadżetem może okazać się suszarka do butelek.
Torba do transportu laktatora i akcesoriów
Niekiedy torba z kompletu do wózka okazuje się za mała, nieporęczna, albo ma brzydki fason. Na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, w tym torby / plecaki posiadają ciekawe rozwiązania, jak kieszonki dostosowane do przechowywania mokrych chusteczek, czy z termoizolacją – do butelek.
Wygodny fotel
Do odciągania pokarmu, podobnie jak do karmienia piersią, potrzebny jest komfort. Może go zapewnić wygodny fotel stojący w miejscu z dostępem do gniazdka. W pobliżu pomocny będzie stolik lub szafka, na których można postawić bazę, akcesoria, wodę do picia, czy przekąski.
Podnóżek
Wygoda w czasie ściągania to podstawa. Warto zadbać o plecy, ale również i o nogi.
Lodówka turystyczna oraz wkłady mrożące
Lodówka turystyczna może okazać się niezbędna na przykład w przypadku transportu dużej ilości mleka. Podczas pobytu poza domem przez dłuższy czas, w miejscu bez dostępu do zamrażarki, także może okazać się niezastąpiona.
Dodatkowa zamrażarka

Niektóre z mam KPI odciągają bardzo duże ilości mleka. Mają je na potrzeby własnego dziecka lub zostają dawczyniami. Inne po prostu gromadzą mleko z obawy przed tym, by im nie zabrakło pokarmu dla dziecka. Inne karmią swoje dzieci nadwyżkami już po zakończeniu laktacji. Zapasy szybko zapełniają domowe zamrażarki, więc kupują dodatkowo jedną, a nawet dwie kolejne, przeznaczone wyłącznie do magazynowania mleka kobiecego.
Jaki wybrać pakiet laktacyjny?
Laktacyjny pakiet mamy KPI, tj. rodzaj i liczba różnych akcesoriów będzie zależała od metody odciągania i karmienia dziecka. Ograniczeniem mogą również być jej możliwości finansowe. Na wysokość poniesionych wydatków często ma również wpływ planowany czas odciągania pokarmu. Dla mam, które planują przejść na karmienie bezpośrednio z piersi podstawowy starter laktacyjny może być wystarczający. Pakiet zaawansowany prawdopodobnie zaspokoi potrzeby każdej mamy KPI.
Warto wiedzieć, że nie zawsze można porównać koszt KPI z kosztem karmienia sztucznego. Jednakże żywienie dziecka mlekiem mamy jest inwestycją w jego zdrowie. Bezcenną inwestycją w przyszłość.
Obrazek wyróżniający: zdjęcie z pixabay.com.