Zespół Mlekiem Mamy

ZESPÓŁ MLEKIEM MAMY

Serdecznie przedstawiamy autorkę projektu i siłę napędową oraz redaktorki, fotografkę, korektorkę, wsparcie informatyczne. Wszyscy razem działamy w zespole Mlekiem Mamy:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMarlena Świrk (Maro) – obecnie doula – członkini Stowarzyszenia „Doula w Polsce”, Promotor Karmienia Piersią CNoL, akredytowany doradca noszenia dzieci w chustach AND.

Urodziłam się, aby służyć. 🙂

Osobiście jako mama jestem zafascynowana cudem poczęcia i narodzin. Jestem również pozytywnie zakręcona na punkcie naturalnego karmienia dzieci oraz właściwości mleka kobiecego. Na początku mojego macierzyństwa przekonałam się, że wiele kobiet jest zagubionych w gąszczu informacji, często sprzecznych, czy opartych na mitach. Dlatego też zostałam „cheerleaderką” karmienia piersią, a następnie doulą. Chcę podzielić się z innymi mamami swoją wiedzą, doświadczeniem oraz wspierać te, które potrzebują pomocy. Skąd u mnie zainteresowanie KPI? Zagadnienie to było od jakiegoś czasu gdzieś obok, jednak nie dotyczyło mnie. Splot różnych okoliczności spowodował jednak, że coraz częściej zaczęłam zaglądać na grupę mam KPI. Do podjęcia decyzji o opracowaniu strony informacyjnej o karmieniu dzieci mlekiem mamy „sprowokowały” mnie właśnie one, choć nie wiedziałam jak to zostanie odebrane przez ich grupę i czy dam sobie radę. Kiedy poznałam bliżej dwie z nich, utwierdziłam się w przekonaniu, że projekt jest bardzo ważny i potrzebny. Przy dużym zaangażowaniu mam KPI i wsparciu – również merytorycznym – wspólnie podjęłyśmy pierwsze prace nad stroną. Zdaję sobie sprawę, że KPI jest tematem bardzo trudnym, dotyka problemów z wielu dziedzin, w tym medycznych. Mam nadzieję, że razem, przy wsparciu innych osób oraz specjalistów uda nam się stworzyć miejsce w sieci, które połączy naukę z doświadczeniem, teorię z praktyką i będzie pomocne wielu kobietom w ich macierzyństwie.

Małgorzata Ruban (mruban) – pielęgniarka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego, Ratownik WOPR, Instruktor Pływania.

Obecnie mama na pełnym etacie, karmiąca piersią inaczej, dawczyni mleka.
Dlaczego jestem z „Mlekiem Mamy”? – Kiedy zrozumiałam, że karmienie piersią nie jest mi dane, złamane serce matki postanowiło zrobić wszystko by dać to co najcenniejsze mojemu dziecku. Jednocześnie umysł medyka nie mógł stać w miejscu. Rozpoczęłam żmudne poszukiwania wszelkich dostępnych informacji. Było ich niewiele, więc rozpoczęłam własne obserwacje i notatki dla wyciągnięcia wniosków na przyszłość. To co udało mi się zebrać, postanowiłam upublicznić. Wtedy poznałam Marlenę i tak na ile umiem wspomagam ją w tym projekcie, by inne mamy w podobnej sytuacji miały już wydeptaną ścieżkę.

10378197_4550731863995_7419381797392674584_nJoanna Barańska (Asia) – z zawodu HR-owiec, amatorka jazdy konnej i fotografii. Prywatnie żona i mama karmiąca piersią inaczej.

Macierzyństwo zdecydowanie zweryfikowało moje marzenia o karmieniu piersią. Na szczęście była obok mnie mama KPI, która podała pomocną dłoń i zapas mrożonego mleka. Trudności, które napotkałam, zmotywowały mnie do zgłębienia wiedzy na temat laktacji. Dziś uzbrojona we własne doświadczenia, wiedzę i aparat fotograficzny jestem tu, bo chcę nieść pomoc innym mamom w potrzebie.

 

 

 

foto Kasia

Katarzyna Szmurło (wenne) – doula, członkini Stowarzyszenia „Doula w Polsce”, Promotor Karmienia Piersią CNoL, prywatnie mama Kalinki I Helenki.

Tematyka okołoporodowa i karmienia piersią są mi bardzo bliskie odkąd sama zostałam mamą.  Macierzyństwo zmotywowało mnie do działania, do odczarowania zarówno własnej rzeczywistości mamy karmiącej jak i wszystkich wokół. Od 7 lat staram się dokształcać i edukować w tematyce okołoporodowej oraz karmienia piersią, a od pewnego czasu również karmienia piersią inaczej m.in. tworząc stronę na fb  Doula Pełną Piersią. Jako doula i Promotor Karmienia Piersią każdego dnia wspieram i edukuję przyszłych  i obecnych rodziców zarówno w tematyce ciąży, porodu jak i właśnie naturalnego karmienia. Praca ta daje mi wiele satysfakcji. Z myślą o potrzebie informowania  i wspierania przyszłych i obecnych mam dołączyłam do projektu Mlekiem Mamy.  Mam nadzieję, że mój udział w tym projekcie przyczyni się do rozpowszechniania  rzetelnej wiedzy i wsparcia dla kobiet, które go potrzebują.

Małgosia_korMałgorzata Pakulska – studentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, mama Witka i fanka gór.

Swoje dwie miłości, góry i język, połączyłam w badaniach naukowych nad nazwami własnymi w Pieninach, również dzięki temu znalazłam męża Michała, także zapalonego górołaza. Od początku ciąży razem planujemy, jak naszą pasją zarazić Młodego. Witek, urodzony w lutym 2016 roku, będzie jeszcze musiał poczekać ze zdobywaniem szczytów, bo jako mama kpi mam pewne obiekcje przed ściąganiem mleka gdzieś na szlaku. Za to spacery dolinami do schronisk są zdecydowanie bliżej. 🙂 Nieliczne wolne chwile spędzam w kuchni, z książką lub przy komputerze, zajęta korektą tekstów na stronę „Mlekiem Mamy”.

Pani Matka

Agnieszka Fechner – przede wszystkim żona i mama trójki dzieci, z wykształcenia księgowa jednak mało związana z liczbami i księgami w praktyce, Promotor Karmienia Piersią CNoL.

Wychowując dzieci przez ostatnie 8 lat, z krótkimi epizodami pracy na etacie ciągle szukałam swojej drogi w innych obszarach niż macierzyństwo. Odnalazłam ją na początku 2016 roku na blogu Pani Matka. Jestem Promotorem Karmienia Piersią CNoL z dwukrotnym doświadczeniem karmienia KPI. Łącznie przez ponad 2 lata odciągałam pokarm, aby dać moim alergikom to co najlepsze. Zobaczyłam, że kobiety w wielu miejscach Polski są pozostawione same sobie z problemami dotyczącymi karmienia piersią. Zagubione, niezrozumiane, bez fachowej i rzetelnej pomocy. Postanowiłam dołożyć swoją cegiełkę do budowy świadomości o istocie i znaczenie karmienia piersią, dlatego tu jestem i z wielką przyjemnością wspomagam akcję Mlekiem Mamy współtworząc jej stronę www.

Marta Siwińska – jestem doulą – członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce, Promotorem Karmienia Piersią CNoL oraz doradcą noszenia dzieci AND. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym, prowadzę warsztaty i grupy wsparcia oraz konsultacje indywidualne.

Dlaczego zainteresowałam się KPI? Dlatego, że wierzę w to, że każda kobieta zasługuje na wsparcie i dostęp do informacji i w tym celu chcę współtworzyć bazę wiedzy jaką jest  Mlekiem Mamy.

Więcej o mnie i tym co robię znajdziesz na stronie www.doulamarta.pl

 

Wspierały nas:

IlonaIlona Majdańska – doula – członkini Stowarzyszenia „Doula w Polsce”, Promotor Karmienia Piersią CNoL, doradczyni ClauWi, współzałożycielka Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej Mamutek w Poznaniu.

W swojej pracy propaguję ideę samozaufania, począwszy od ciąży, poprzez poród, karmienie piersią i intuicyjne wychowanie dziecka. Promuję karmienie naturalne, w tym długie oraz nieagresywne rozszerzanie diety niemowlętom. Jako doradczyni ClauWi organizuję warsztaty noszenia w chustach i nosidłach miękkich. Pracuję z przyszłymi mamami oraz ich rodzinami, wspierając je w ciąży, w porodzie oraz bezpośrednio po nim. Organizuję spotkania dla przyszłych mam, prowadzę grupy wsparcia. Jako doula poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę w pierwszym w Polsce Studium Dla Doul. Prywatnie jestem spełnioną żoną oraz mamą dwóch małych chłopców: Szymonka i Miłoszka.

Patrycja

Patrycja Lis – młoda mama Antoniny, karmiąca piersią inaczej. Łączy macierzyństwo z dziennym studiowaniem filozofii.

Karmienie piersią inaczej nie było moim wyborem, dlatego chcę szerzyć wiedzę na ten temat. W przyszłości planuję zostać promotorem karmienia piersią. W zespole „Mlekiem Mamy” zajmowała się prowadzeniem naszego profilu na Instagramie.